• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Chór Ośrodka Liturgicznego
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 3543
 • 0 komentarze
 • Drukuj

Wszystko przez tę pogodę.

Wszystko przez tę pogodę.

Nie wiem, czy to wina pogody, czy zmęczenia, czy końcówki Wielkiego Postu, czy też może miliona innych przyczyn, ale miałam wrażenie jakiegoś totalnego braku energii na próbie. W dodatku frekwencja, szczególnie w sopranie, była porażająca - może wszyscy przestraszyli się zapowiedzi siedzenia do oporu... Oporem okazał się być jednak standardzik, czyli 20:00. 

Zaczęliśmy od ogłoszeń parafialnych, związanych z wyjazdem do Brennej na nagrywanie płyty. Później standardowo była rozśpiewka, przy czym okazało się, że liczebna przewaga altów nad innymi głosami im (nam) nie sprzyja, bo nagle wszystkie niedociągnięcia i brzydkie przykrycia dźwięku stały się bardziej słyszalne. A może zawsze wszystko było słyszalne, tylko wczoraj identyfikowałyśmy się barwą głosu z pogodą...?

Na próbie właściwiej walczyliśmy z częściami stałymi, modlitwą wiernych i "Alleluja". W tym ostatnim Magda starała się dokonać cudu, żebyśmy wszyscy ładnie zaczynali literką A, a nie Ha. Pod koniec może i wyszło z raz... albo dwa... Aczkolwiek miało to znamiona syzyfowej pracy. W modlitwie wiernych z kolei musimy śpiewać tak, żeby Michał nie był odkryty. W pełni się zgadzam, jak będzie odkryty to zmarznie i się przeziębi, i co my zrobimy bez naszego jedynego tenora?

Na koniec "Głoś imię Pana", na które większość marudzi, że jest tym, a nie tamtym. Nie wiem, jakie jest tamto, ale to jest całkiem niezłe, przynajmniej według mnie. Panowie basowie w nim pięknie buczą!

Nie ma tym razem nagrody cytatu dnia. Przykro mi. Wszystko przez tę pogodę.

Żegnam się więc, życzę wszystkim dobrego przeżycia czasu Triduum Paschalnego i błogosławionych, Bożych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dajmy się Jezusowi w tym czasie poprowadzić, niech nam ten czas nie przeleci przez palce!

Następna relacja po powrocie z Brennej, ciao!

0
Studentka logistyki na Politechnice Śląskiej w Katowicach, pochodząca z małego Pszowa.
Uwielbia się drzeć i wyć, dlatego śpiewa altem w ChOLu.
Uwielbia pisać, dlatego pisze relacje z prób.
Uwielbia Pana Boga, dlatego cała reszta.

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze