• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Chór Ośrodka Liturgicznego
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 4059
 • 0 komentarze
 • Drukuj

Wszyscy razem stukają powietrze!

Wszyscy razem stukają powietrze!

Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
Ooooch, te tenory, herosy?!
Gdzie ci mężczyźni, na miarę czasów,
Gdzie te basy?! Jeeeee!

 

W poniedziałek na próbie zaczęliśmy oficjalnie nowy projekt - koncert muzyki filmowej. Najpierw posłuchaliśmy sobie utworów, które będziemy śpiewać (nie powiem jakich, nie powiem, jak chcecie wiedzieć, to chodźcie do nas śpiewać z nami!), dowiedzieliśmy się coś niecoś o tych filmach... Potem, korzystając z okazji rozłożonego sprzętu, Magda postanowiła nas wyedukować dyrygencko. No i się zaczęło...

Obejrzeliśmy sobie filmiki dotyczące gestów pomagających w śpiewie. Pani w niebieskim miała kompletnie niekontrolowane ruchy, pani w zielonym nie przykładała się do śpiewu, a "niwu niwu" będzie mi się śnić po nocach. Chomiko-wiewiórka za to jest całkiem słodka! No i wszystkich zafascynowała nóżka w górę, liczymy, że pojawi się u nas na rozśpiewce jednak. Potem Magda udowodniła nam, że każdy może dyrygować, choćby instynktownie. Później była rozśpiewka z wykorzystaniem gestów - głaskanie kota, stukanie powietrza (pozdrowienia dla Kingi!)... I co? Podobno wyżej jeszcze się nie rozśpiewaliśmy nigdy! Straszne rzeczy. 

Po rozśpiewce próba właściwa naszego chóru mieszanego, co oczywiście rzuca się w oczy, gdy widzi się po kilka sopranów i altów oraz po jednym basie i tenorze... W każdym razie poooooaaaaliśmy sobie przez godzinę, powoli zaczyna jakoś brzmieć, ale głosów nam trzeba więcej, więcej, więcej!

Cytatu dnia tym razem nie będzie, bo były one tak bardzo sytuacyjne i związane z gestami rozśpiewkowymi, że nie ma szans. Za to oficjalnie dziękuję Dorocie za pyszne ciasto! No i ślę serdeczne pozdrowienia dla księdza Bartka, który przywitał się ze mną, po czym pokazał mi rolkę papieru toaletowego, który miał podtrzymywać rzutnik, i powiedział "zapisz!", potem przyszedł z kawałkiem ciasta od Doroty i powiedział "zapisz!"... Także zapisuję, Księże, grzecznie, zgodnie z poleceniem, w duchu posłuszeństwa moderatorowi!

Na koniec chciałam przeprosić za brak drugiej relacji z Brennej. Kajam się, mam nadzieję, że wybaczycie... Zresztą, chyba nie macie wyjścia.

To żegnam się na dziś, zapraszamy do nas! Poniedziałek, Chorzów, św. Jadwiga, 18:00, nowy projekt, możecie wpadać!

0
Studentka logistyki na Politechnice Śląskiej w Katowicach, pochodząca z małego Pszowa.
Uwielbia się drzeć i wyć, dlatego śpiewa altem w ChOLu.
Uwielbia pisać, dlatego pisze relacje z prób.
Uwielbia Pana Boga, dlatego cała reszta.

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze