• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Subiektyw
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 9407
 • 0 komentarze
 • Drukuj

… nie moja, lecz Twoja wola niech się stanie! [Łk 22, 42]

Niepozorne zdanie… Osiem krótkich słów, których wypowiedzenie nie powinno sprawić większych trudności nawet obcokrajowcowi, który dopiero co uczy się naszego języka.


Jednakże, gdy zastanowimy się nad ich sensem, zdanie przestaje być niepozorne, jego kaliber się zwiększa. Zwiększa się wtedy, gdy spojrzymy na nie z perspektywy wiary. ‘nie moja, lecz Twoja wola’, co oznacz to zdanie? Dla mnie osobiście oznacza jednocześnie stratę, ale i zysk. Stratę małą, zysk ogromny. Oznacza dla mnie decyzję.


Decyzję o tym, że chcę się poddać Bogu, chcę by to On rządził moim życiem, by to Jego wola się spełniała się w moim życiu, a nie moje widzimisię o przyszłości. Ryzykuję utratę tego, co moje. Mogę zyskać coś o wiele lepszego- pełne życie na 100%. Tylko, czy taka rezygnacja jest prosta? Czy łatwo jest zrezygnować z siebie? Z własnego doświadczenia wiem, że nie. Człowiek jest tak skonstruowany, że chce sam decydować o sobie, rzadko kiedy chce, by ktoś mu doradzał w kwestiach podejmowania istotnych decyzji. Trudno przychodzi mu rezygnacja ze swoich racji; nie pozwala mu na to pycha. Chce być mądrzejszy od wszystkich, nieraz nawet od samego Pana Boga


Dlatego warto się zastanowić dlaczego ja, kobieta, czy mężczyzna; chorzowianin, katowiczanin, czy może warszawiak, młoda dziewczyna, czy starszy pan, jako człowiek jestem gotowy powiedzieć Bogu „Tak! Panie, Ty rządź moim życiem, niech dzieje się Twoja wola, nie moja. Niech spełnia się Twój plan dla mojego życia, a nie moje mrzonki…”


Jeśli tak, to powtórz za psalmistą „Powierz Panu swą drogę, zaufaj Mu, On SAM będzie działał.” [Ps 37, 5]
SAM. On sam. SAM Bóg.

0

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze