• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Chór Ośrodka Liturgicznego
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 3956
 • 0 komentarze
 • Drukuj

Co było, a nie jest, też pisze się w rejestr!

Co było, a nie jest, też pisze się w rejestr!

Każdy kij ma dwa końce, a każdy rok szkolno-akademicko-formacyjno-chóralny - jeden. I oto nastał! Nastał pompatycznie, z rozmachem, z energią i mocą - nastał po koncercie.

Wczoraj bowiem oficjalnie zakończyliśmy naszą tegoroczną działalność koncertem muzyki filmowej z orkiestrą PerTutti. Piękny występ - przynajmniej wszyscy tak mówią, chwała Panu, że Magda też, bo ona to się zna! I choć było trochę gonitwy, trudności z tekstem, brzuchów (lub ich braku), osadzenia dźwięku (lub jego braku), a wejście na "beati" pierwszy raz chyba wyszło tak, jak miało wyjść, na samym koncercie - było warto! Koncert z żywą, prawdziwą, etatową orkiestrą należy zdecydowanie uznać za bardzo wartościowe doświadczenie życiowe, oby takich więcej!

Teraz coś niecoś w ramach podsumowania.

Czego to nie było w tym roku! Około 35 prób, zmiana dyrygenta, nagrywanie płyty, występy, koncerty, współpraca ze studentami Akademii Muzycznej, przygoda z muzyką filmową, powstanie Rady Chóru, odejście niektórych chórzystów i przyjście nowych... Piękny czas śpiewu, kształtowania głosu, nauki nowych rzeczy, prób dyrygowania, nóżek i pukania w powietrze, śmiechów, jedzenia ciasta, grania w gry, wyjazdów... Aż żal kończyć na te dwa miesiące!

Odrobinkę prywaty na koniec sobie pozwolę wrzucić. Przybyłam na chór w październiku. W życiu nie spodziewałam się, że tak wsiąknę. Że tak bardzo rozkocham się w tego typu muzyce, że tak dużo może się zmienić w moim śpiewie, że ci ludzie są tak niesamowici, i że z taką radością i chęcią będę jeździła na poniedziałkowe próby. To było takie oderwanie od obowiązków, problemów, natłoku zajęć. Czas dla mnie. Czas dla muzyki. I, jakby na to nie spojrzeć, czas dla Pana Boga.

Dziękuję ogromnie wszystkim tym, dzięki którym ten rok tutaj minął tak wspaniale, radośnie, doświadczeniowo. Dobrze mi z Wami! :)

Natomiast całą resztę żegnam, macham prawą łapką i widzimy się z powrotem we wrześniu/październiku. Może na żywo w Chorzowie?

 

 

0
Studentka logistyki na Politechnice Śląskiej w Katowicach, pochodząca z małego Pszowa.
Uwielbia się drzeć i wyć, dlatego śpiewa altem w ChOLu.
Uwielbia pisać, dlatego pisze relacje z prób.
Uwielbia Pana Boga, dlatego cała reszta.

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze