• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Chór Ośrodka Liturgicznego
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 4259
 • 0 komentarze
 • Drukuj

ChOL kwiecień 2011

Po nagraniu materiału na płytę dla Gościa Niedzielnego Chór Ośrodka Liturgicznego powrócił do "normalnego" trybu pracy. Warto w tym miejscu przypomnieć, iż w nagraniu brały udział również SCMC, Nativitatis i schola WŚSD.

Teraz ChOL ponownie koncentruje się nad repertuarem przewidzianym na wiosenny koncert. Wydarzenie to wyznaczone na 29 maja w kościele pw. św. Jadwigi w Chorzowie ma ogromne znaczenie dla całego chóru i dyrygenta, a czasu zostało już naprawdę niewiele.

Ostatnie dwie próby poświęcono na powrót do "poprzedniego systemu działania" - okazuje się bowiem, iż kompozycje cerkiewne wymagały pewnych zmian w podejściu do interpretacji i emisji. Wiadomo: co kraj to obyczaj, a przestawić Polaka, by śpiewał jak Grek, to nie lada wyczyn. Natomiast gdy już takiego "zgreczonego" Polaka chce się z powrotem nastawić na standardowy śpiew "europejski" - to dopiero się dzieje!

Na szczęście w przypadku ChOL' u nie było w tej materii zbyt wielu kłopotów i udało się całkiem płynnie pokonać ten przeskok kulturowo-muzyczny.

Członkowie Chóru OL bardzo się rozwinęli od czasu jego powstania (pierwsza próba 7 września 2010).
Pierwszą rzeczą, która rzuca się "w uszy", kiedy porównuje się obecne dokonania śpiewających z ich początkami, to spójność - ogólnie pojęta. Chór bardzo dobrze współpracuje, dobrze brzmi, stosuje się posłusznie do rad dyrygenta i nabiera pewnej muzycznej ogłady. To, co kiedyś osiągano po 2 lub 3 próbach, teraz dokonuje się w ciągu pierwszej godziny po rozpoczęciu próby. Koncert będzie z pewnością czymś wyjątkowym - dlatego zapraszamy na niego już teraz.

Zapraszamy również na próbę chóru 19 kwietnia o godzinie 18.00 w salkach przy probostwie parafii św. Jadwigi w Chorzowie.

0

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze